RSS feed

Välkommen till mitt digitala kartarkiv!

På denna sida lägger jag in kartor, banor och vägval från mina orienteringslopp.

Luffarligan (15/09/2021)
Wednesday 15 September 2021
Ängsjö, Järfälla ok
3,5
Är ganska nöjd, blev en fadäs på väg till K9 där jag sprang för långt, bom ca2-3min.
DM-Medel (11/09/2021)
Saturday 11 September 2021
Länna, Länna if
3,3
Det gick ganska bra, lite småmissar men sen började man bli trött på väg till K7. Från K7 springer man fel väderstreck, ins...
Veckans bana (11/07/2021)
Sunday 11 July 2021
Rånäs, Rånäs ok
4,4
Jobbigt, Varmt och mycket flugor/bromsar. Bra terräng tycker jag, Jag kan inte springa så mycket nu för tiden, så det blir my...
Veckans bana (07/07/2021)
Wednesday 7 July 2021
Norra Törnskogen, Attunda
3,3
Ganska knepig och svår terräng på en del ställen
Sommarcup E4 (27/06/2021)
Sunday 27 June 2021
Löwstaholm, L-O Andersson
4,1
K4 Usch Trött redan där, kunde inte läsa in mig fast jag var på stigen, Till slut läste jag in mig på dom 2 rösena. Resten...
Veckans bana (23/06/2021)
Wednesday 23 June 2021
Törnskogen, Attunda
3,9
För mycket löpning för min del i början. K4 gick man förbi utan att se den, sen är det att läsa in sig från högsta. K9 tr...
Veckans bana (16/06/2021)
Wednesday 16 June 2021
Kopphagen Länna, Länna if
3,6
Sommarcup E3 (13/06/2021)
Sunday 13 June 2021
Krogsta Rosersberg, Sigtuna ok
4,1
Det går trögt, Tänkte lägga av vid K1 redan. kändes lite bättre sen.
Veckans bana (10/06/2021)
Thursday 10 June 2021
Bögs gård Sollentuna, Attunda
3,6
Veckans bana Vilsten L-100 (19/05/2021)
Wednesday 19 May 2021
Vilsten, L-100
3,5
Det var inte mycket som fungerade, det har det inte gjort sista tiden.
Sommarcup E1 (16/05/2021)
Sunday 16 May 2021
Venngarnskogen, Sigtuna ok B-O T
3,5
Jag är diskad!!! I stället för att komma till K8 kom jag till K4, så jag var 2gånger till K4 !!!!??
Veckans bana Länna (12/05/2021)
Wednesday 12 May 2021
Almunge , Länna if
4,5
Gick bra fram mot K6, vek av några meter från kontrollen? blev sedan mycket konfunderad när jag såg ett stort hygge väster om...
Veckans bana Arlanda (21/04/2021)
Wednesday 21 April 2021
Arlanda/ Laggatorp, L-100
4,7
Var hyfsat svårt, men oj vad jobbigt det var, från första steget till sista. Det brukar kännas bättre efter första kontrolle...
Veckans bana Rimbo (14/04/2021)
Wednesday 14 April 2021
Erlandsholm, Rimbo
4,4
Klockan kom inte igång förrän k5?
Veckobana Väsby (07/04/2021)
Wednesday 7 April 2021
Runby, Väsby
4,4
Vintercup Final (28/03/2021)
Sunday 28 March 2021
Hällsbo, Kenneth H
4,2
Roslagsveteranerna (20/03/2021)
Saturday 20 March 2021
Össeby/Karby, V/Ö
3,7
En liten bom på K5, såg branten NÖ om kontrollen och då var det bara att gå bakåt till kontrollen.
Nattugglan E2 (16/03/2021)
Tuesday 16 March 2021
Rosersberg, L-O Andersson
3,5
Den här gången fick jag rätt karta! Tack Loa dig kan jag lita på!