RSS feed

Välkommen till mitt digitala kartarkiv!

På denna sida lägger jag in kartor, banor och vägval från mina orienteringslopp.

Lång-KM (02/10/2022)
Sunday 2 October 2022
Enebyberg IP, Sigtuna ok
3.5
Efter K1 vid det gula var det ett väldigt velande, till slut blev det kompassen som gällde. Till K6 var jag inte med riktigt på...
Roslagsveteranerna (29/09/2022)
Thursday 29 September 2022
Törnskogen, Attunda
3,5
Gick inget vidare i dag! På väg mot K7 så såg jag branterna öster om K7 och ändå fortsätter jag mot K8, Hjärnsläpp, sen ...
Roslagsveteranerna (22/09/2022)
Thursday 22 September 2022
Steninge slott, L-Olov Andersson Sigtuna ok
3,4
Trevlig bana och terräng, kunde springa på hyfsat bra. det ända var väl att jag var tveksam nära K8.
Roslagsveteranerna (15/09/2022)
Thursday 15 September 2022
Täby, Täby
3,3
DM (29/08/2022)
Monday 29 August 2022
DM
Norrtälje, Ok Roslagen
4,4
Är ganska nöjd med tävlingen, men det var ett dåligt vägval till K7,skulle nog ha sprungit genom samhället istället. missad...
Roslagsveteranerna (04/08/2022)
Thursday 4 August 2022
Skottsila Knivsta, L-100
3,4
Bökig terräng. kunde springa ca 90% ont i rygg efteråt. Har haft stora problem med rygg i sommar, men blir sakta bättre. gansk...
3 kvällars dag 2 (05/07/2022)
Tuesday 5 July 2022
Flaten, Ok ravinen
3,0
Lite småbommar på några kontroller, men den värsta var till K10, läste fel på stig när jag gick ut från K9. Bom på K10 15...
3 kvällars (04/07/2022)
Monday 4 July 2022
Skarpnäck, Ok ravinen
3,0
Kanske lite lätt bana? men ganska trevligt. bom på 5min till k9
Veckans bana (29/06/2022)
Wednesday 29 June 2022
Rösjön, Attunda
3.7
Roslagsveteranerna (21/04/2022)
Thursday 21 April 2022
Norrtälje, Ok Roslagen
3,6
Till K1 gick det lite långsamt, K3 var det lite klurigt, var lite öster om och märkte det efter några minuter. Resten gick gan...
Enenracet (18/04/2022)
Monday 18 April 2022
Enköping, Enköping
2,9
Enligt mig knappt någon bom, men enligt resultatlistan ca 3mun totalt. Kändes ganska bra, åtminstone orienteringen. värk som v...
Roslagsveteranerna (07/04/2022)
Thursday 7 April 2022
Skavlöten, Täby
3,5
Roslagsveteranerna (31/03/2022)
Thursday 31 March 2022
Enebybergs ip, Enebyberg
3,5
Enda misstaget jag gjorde var till K9, hamnade lite snett så jag kom till K1 först och då var det enkelt till K9.
Wintercup Final (27/03/2022)
Sunday 27 March 2022
Hällsbo
3,1
Under loppets gång så upptäckte jag att vi har fått den korta banan? Men så här efteråt så var det bra, med tanke på hur ...
Roslagsveteranerna (24/03/2022)
Thursday 24 March 2022
Vallentuna, Vallentuna/Össeby
3,7
Några småmissar på några kontroller, men vi hade i alla fall tur med vädret.
Nattugglan final (23/03/2022)
Wednesday 23 March 2022
Hällsbo
3,3
En liten miss till K6. Trodde jag var på en annan höjd???
Nattugglan E2 (15/03/2022)
Tuesday 15 March 2022
Odensala
3,4
Nä, gick inget bra, kan man lugn säga
Nattugglan E1 (08/03/2022)
Tuesday 8 March 2022
Steninge
2,9
Började så bra men slutade så dåligt. RIKTIGT DÅLIGT!!!!
Wintercup E2 (30/01/2022)
Sunday 30 January 2022
Hällsbo, Elias och Sean
Karta 1 var bra, men tyvärr så hade isen smält i Hällsbokärr som finns på karta 2. Karta 1 har jag inte tillgång nu så det...
Luffarligan (19/01/2022)
Wednesday 19 January 2022
Täbybadet, Enebyberg
3,5
Gick hyfsat att springa, lite isiga stigar. är ganska nöjd.